מעסיקים

מחפשים עובדים?

אנא מלאו את הפרטים הבאים וניצור עמכם קשר בהקדם:

מימד  אנושי מלווה את החברות המובילות במשק כבר שנים בתהליכי איתור, גיוס, אבחון והשמה של עובדים במגוון רחב של תחומים.

גיוס עובדים דורש הבנה והגדרה נכונה של דרישות התפקיד, התאמה לתרבות הארגונית, ל DNA הערכי של הארגון, ראיונות עומק מקצועיים, ליווי המעסיק, ביצוע התאמות לפי הצורך, משוב בתהליך ועוד.

​עולם התעסוקה במאה ה -21, התפתח/השתנה כך שלא ניתן לגייס עובדים באופן עצמאי. נדרשת עבודה מקצועית מיומנת ומסורה לאורך זמן כדי לבצע גיוס נכון.

​מתוך הבנה של החשיבות לגיוס נכון, החלטתי לעבוד אחרת.

פיתחתי תהליך עבודה ייחודי הכולל שימוש באסטרטגיות גיוס מתקדמות של חברות בינלאומיות גדולות.

לאורך השנים יצרנו אינספור חיבורים מקצועיים שהעצימו את כל הצדדים, הודות לשלושה מרכיבים חשובים:

איתור מותאם אישית

חיפוש עובדים עלול להיות מייגע כשהוא לא מנוהל נכון. חברות מבזבזות זמן יקר בחיפוש מועמדים במקום להתעסק בשירות שהם נותנים, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה, מצויידים בצוות הנכון ובכלים המתאימים כדי לאתר עבורכם את המועמדים הרלוונטיים ולסנן את אלה שלא. אנחנו מאפיינים יחד איתכם את דרישות המשרה ופועלים במגוון חזיתות כדי לאתר עובדים ולמיין אותם בקפדנות, כך שהמועמדים שיגיעו אליכם יהיו רלוונטיים לצרכים שלכם. א- החיפוש יהיה הרבה יותר יעיל! ב- לא תבזבזו את זמנכם היקר בהתעסקות במשהו שהוא לא ההתמחות שלכם!

חדשנות ושימוש בטכנולוגיה

מימד אנושי היא חברה הפועלת ברוח צעירה, דינמית ומהירה, בדיוק כמו שוק העבודה המודרני. אנחנו לא פוחדים מטכנולוגיה ויודעים איך לנצל אותה כדי לייעל את תהליכי הגיוס שלנו. פיתחנו מערכת ייחודיות לניהול תהליכי גיוס וליווי מועמדים ואנו מפעילים את השיטות העדכניות ביותר לאיתור אקטיבי של מועמדים ברשתות חברתיות, כך שקהל היעד שלנו הוא לא רק מועמדים שהגדירו עצמם כ”מחפשי עבודה”, אלא כל מועמד איכותי שעונה על דרישות המעסיק גם אם הוא לא מחפש עבודה באופן אקטיבי- אנחנו נדע להגיע אליו.

יחס אישי

אצלנו ב-“מימד אנושי” יודעים שחיפוש עובדים הוא תהליך מתמשך שמצריך ליווי אישי וצמוד. אנחנו יושבים איתכם אחד על אחד, מגדירים את הצרכים שלכם, את דרישות המשרה ואת פרופיל המועמד האידיאלי ומלווים אתכם לאורך כל הדרך, עד לאיוש המשרה לשביעות רצונכם אתה מקבל  מטריה כוללת של יעוץ, הכוונה, וליווי בתהליך האיתור והקליטה של העובד, גם אחרי שזה נהיה לחלק בלתי נפרד מן החברה.